جرثقیل سقفی بالکان سهند
فروش قطعات جرثقیل در ارومیه
دسامبر 19, 2017
نمایش همه
قطعات جرثقیل سقفی در تبریز

قطعات جرثقیل سقفی در تبریز

جرثقیل های سقفی به نوعی از جرثقیل ها  گفته می شود که معمولا تشکیل یافته از دو ریل موازی می باشند که به طور افقی در طول سالن جرثقیل به صورت محدود و در شش جهت برای جابه حایی بار انبار ها و سالن های صنعتی به کار برده می شود .

انواع جرثقیل های سقفی :

جرثقیل های سقفی دارای انواع مختلف می باشند که هر کدام دارای کارایی مخصوص به خود می باشند :

1 – جرثقیل سقفی جفت پل :

این نوع از جرثقیل های سقفی بیشتر برای جابه جایی مواد در سوله ها و سالن های مورد استفاده قرار می گیرد که به دهانه عریض و ارتفاع زیاد نیاز دارند و از 100 کیلوگرم تا 100 تن ظرفیت با دهانه 50 متر را  می توان در آن ها ساخت و راه اندازی نمود و قابل استفاده در محیط های داخل سالنی می باشند   . جر ثقیل های سقفی جفت پل دارای دو پل می باشند و قابلیت نصب بر روی سقف و داخل سالن را دارند و برای جابه جا نمودن بار های عریض با طول زیاد مناسب می باشند . با استفاده از جرثقیل های سقفی جفت پل می توان ارتفاع بیشتری را مورد استفاده قرار داد . جرثقیل های سقفی جفت پل  به دلیل وجود راهروی انتخابی در بدنه خود موجب می شوند تا به سهولت به قطعات کالسکه دسترسی پیدا نمود و به تعمیر آن پرداخت و همچنین به راحتی لامپ های سالن ها و تاثیسات گرمایشی و برق رسانی و … را تعمییر و یا تعویض نمود .

2 – جرثقیل سقفی تک پل :

جر ثقیل سقفی تک پل در محیط های داخلی سالن ها به کار برده می شوند . این نوع از جرثقیل های سقفی از جمله ی جرثقیل هایی هستند که با بالاترین کیفیت کار مورد نظر را انجام می دهند و سازه ای استاندارد با وزن مرده ی کم و در نتیجه هزینه های اضافی کم ایجاد می کنند و در نتیجه موجب کاهش فشار وارد بر ریل های سالن می شوند و در این صورت  هزینه ی کمتری برای طراحی ساختمان سوله نیاز می باشد . با استفاده از جرثقیل سقفی تک پل سوله ی طراحی شده از لحاظ ابعاد هندسی و پارامتر های مهندسی شامل بهترین طراحی می شوند . این نوع از جرثقیل ها با ظرفیت های متفاوت از 100 کیلو گرم تا 100 تن طراحی و تنظیم می شوند و قابلیت نصب در سالن ها و بر روی سقف را دارند که حد مجاز وزن بار در آن ها می تواند تا حدود 20 بار باشد .

3 – جرثقیل سقفی آویز :

جرثقیل های سقفی آویز نیز قابل استفاده در محیط های داخل سالن می باشند . در جرثقیل سقفی آویز این امکان وجود دارد که آن ها را  به راحتی بر روی سقف سالن و سوله ها بدون نیاز به تیر ها و ستون های حمال نصب کرد . جرثقیل های سقفی همچنین امکان جابه جایی بالابر از مسیری به مسیر دیگر و ریل دیگر به وجود می آورد و در نتیجه دسترسی به نقاط مورد نظر راحتر می شود . جرثقیل های سقفی آویز که با نام جرثقیل مونو ریل شناخته می شوند خود دارای دو نوع می باشند که شامل جرثقیل آویز مستقیم و جرثقیل آویز منحنی می باشد .

4 – جرثقیل دروازه ای :

از جرثقیل های دروازه ای برای جابه جا کردن بار در محیط های باز و داخل سالن ها استفاده می شود و از آن ها در جهت تخلیه بار یا لود بار استفاده می شوند .  این جرثقیل ها قابلیت نصب بالابر های سیم بکسلی تک و دو پل را در گروه های کاری مختلف  دارند و به صورت دو پل و تک پل و کنسول دار ، بدون کنسول و … تولید و عرضه می شوند .

5 – جرثقیل ستونی :

این نوع جرثقیل ها که با نام جرثقیل بازویی نیز شناخته می شوند در محیط های داخل و خارج سالنی به کار برده می شوند و بر روی یک ستون ثابت نصب می شود که قادر به نصب در شش جهت می باشند . این نوع از جرثقیل ها به صورت اتوماتیک و دستی وجود دارند و ارتفاع ستون ثابت و طول بازوی نصب شده بر روی آن ها می تواند با قابلیت های مختلف و متنوع تولید و ارائه شود .

6 – جرثقیل هیدرو لیکی و وینچی :

این نوع از جرثقیل ها برای مکان هایی که فضای کم و محدودی دارند مانند فروشگاه ها ، انبار ها و منازل مسکونی و … مورد استفاده قرار می گیرند .

7 – جرثقیل نیم دروازه ای :

این نوع از جرثقیل ها در خارج از سالن ها مورد استفاده قرار می گیرند و مخصوص بارگیری و تخلیه ی بار می باشند .

مزایای جرثقیل های سقفی :

جرثقیل های سقفی دارای هزینه های نگهداری و تعمیر پایینی می باشند و برای کار بردن آن ها نیازی به دانش و مهارت خاصی نیست . در جرثقیل های سقفی مصرف انرژی بسیار کم می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *